Windows 10 проти Windows 8.1 і 7 порівняння продуктивності

Windows 10 поширюється близько двох тижнів і багато користувачів все ще задаються питанням доцільності переходу з Windows 7 або Windows 8.1 на нову версію операційної системи. Дане питання супроводжує випуск кожної версії Windows і частково він пов'язаний із сумнівами щодо того, як комп'ютер буде вести себе, працюючи під управлінням нової версії програмного забезпечення.

Допомогти в ухваленні рішення "за" чи "проти" оновлення до 10-ки можуть результати синтетичних тестів, які, хоча і не в змозі описати реальний досвід використання, можуть дати уявлення про вплив Windows 10 на обладнання комп'ютера. Techspot, наприклад, порівняв продуктивність Windows 10 з Windows 8.1 і Windows 7 у всіляких сценаріях використання на ось такому комп'ютері: Intel Core i5-4670k, 8 Гб RAM DDR3-2400, SSD Crucial MX220 1 Тб.

Вам може бути цікаво: Після оновлення Windows 7 комп'ютер не вимикається: "прокляття" операційки продовжує діяти

Результати не слід розглядати як абсолютні значення індексу продуктивності трьох випусків Windows, так як вони будуть змінюватися в залежності від обладнання. Проте, дані синтетичних тестів підкреслюють один важливий момент: в своєму нинішньому стані Windows 10 не вказує істотного зниження швидкодії в порівнянні з версією 7 або 8.1. Залежно від тесту іноді Windows 10 трохи попереду, а іноді трохи позаду Windows 7 і 8.1, але середній результат по суті дорівнює.

Забігаючи вперед, слід взяти до уваги, що Windows 10 чекають подальші поліпшення, які потенційно повинні поліпшити продуктивність нової системи. Але і зараз 10-ка виглядає досить зрілою, щоб перейти на неї без будь-яких турбот.

Ось, до речі, результати тестування:

Відмінного Вам дня!