Windows 10 Precision Touchpads стануть однією з вимог для сертифікації ноутбуків

C виходом наступних після Creators Update оновлень для Windows 10 оснащення ноутбуків так званими "Precision Touchpads" ( "точні тачпади") стане обов'язковою умовою, якщо пристрій претендує на те, щоб його прикрашала наклейка "Windows 10 Compatible". Інакше кажучи, в недалекому майбутньому ноутбуки без Precision Touchpads не отримуватимуть схвалення Microsoft, навіть якщо виробник виконає всі інші умови програми сумісності обладнання з Windows 10.

Precision Touchpads ≠ якісний тачпад

У майбутньому компанія Microsoft буде вимагати використання "точних тачпадів", однак, це зовсім не означає, що всі без винятку Windows-ноутбуки нарешті стануть оснащуватися кращими сенсорними панелями. "Precision Touchpad" - просто термін, який об'єднує всі тачпади, які управляються за допомогою вбудованого в Windows драйвера. Тобто походження тачпада не має ніякого значення - до тих пір, поки він управляється драйвером Windows, Microsoft буде вважати такий тачпад "точним", не звертаючи уваги на те, хто його випустив - Synaptics, Elantech або жителі китайської села.

Вам може бути цікаво: Історія, як користувачі ліцензійної Windows 7 відразу стали піратами і чим вони відповіли

Наприклад, в маловідомому в наших краях бюджетному ноутбуці Trekstor SurfBook W1 сенсорною панеллю керує Windows, тому для Microsoft це пристрій з "Precision Touchpad". У той же час в дорогому HP Spectre x360 для настройки тачпада використовується фірмова панель від Synaptics. Зрозуміло, що в останньому тачпад набагато краще, але в Trekstor сенсорна панель може бути налаштована в параметрах Windows, а в машині від HP тільки через спеціально написаний для цього програмне забезпечення. Загалом, якби нова вимога сертифікації діяло вже зараз, то модель Spectre x360 не була б сертифікована для Windows 10.

джерело

Відмінного Вам дня!