Windows 10 Microsoft випустила додаток Windows DVD Player для користувачів Windows Media Center

Кілька місяців тому Microsoft повідомила, що Windows Media Center НЕ буде доступний для Windows 10 в зв'язку з його низькою затребуваністю в попередніх версіях операційної системи. Це звичайно стало причиною невдоволення невеликої групи користувачів, які продовжують використовувати його на своїх комп'ютерах.

У відповідь на ці скарги компанія випустила окремий додаток для Windows 10, яке дозволяє відтворювати фільми на DVD. Воно називається Windows DVD Player і поки не є в магазині, але завантажується і встановлюється автоматично при оновленні Windows 7 / 8.1 з Windows Media Center до Windows 10.

Важливо відзначити, що інші користувачі, які встановлять нову операційну систему з нуля, або виконають оновлення з видання Windows без Media Center, не зможуть отримати це додаток безкоштовно. Чому Microsoft застосовує це обмеження? Ймовірно, це пов'язано з бажанням знизити витрати на використання пропрієтарних кодеків, необхідних для відтворення захищеного контенту, яким є DVD-фільми.

Вам може бути цікаво: Скільки заробляє Ютуб: Google розсекретив дані. А Вам такі хоча б снилися?

Компанія зазначає, що пропозиція завантажити цю програму безкоштовно обмежена терміном максимум в 1 рік, можливо навіть менше. У будь-якому випадку, це негативний обмеження, яке означає, що всі користувачі, які перевстановити систему після цього терміну, втратять DVD-програвач раз і назавжди.

Іншим важливим обмеженням є відсутність підтримки Blu-ray, що знову ж таки пов'язано з необхідністю платити роялті за використання кодеків для відтворення захищеного вмісту.

"Хороша" новина полягає в тому, що незабаром Windows DVD Player буде доступний в магазині для всіх користувачів, але без права на безкоштовне скачування. Після покупки його можна буде встановити максимум на 10 комп'ютерів, пов'язаних з одним обліковим записом Microsoft. Однак ціна додатку до цих пір не розкрита.

На щастя, існує безліч альтернативних безкоштовних додатків, які відмінно справляються з функцією відтворення DVD і замінюють інші особливості Media Center.

Джерело: Microsoft

Відмінного Вам дня!