Windows 8 RTM Помітні зміни і нові можливості

З моменту появи Windows 8 Developer Preview в вересні минулого року, ми спостерігали за тим, як прогресувала операційна система з релізом кожної нової збірки. Зовсім недавно Microsoft випустила RTM (Release to Manufacturing) версію Windows 8 - фінальна версія, яка восени буде доступна для користувачів.

Так само, як і Consumer Preview і Release Preview, версія RTM не приносить ніяких серйозних змін, за винятком кількох нових додатків, нових оформлень для екрану Metro і оновленого інтерфейсу в додатку "Люди". У цій статті ми розглянемо всі нововведення Windows 8 RTM, а також оновлені функції і додатки.

Нове оформлення стартового екрана

У попередніх версіях стартовий екран можна було оформити шляхом зміни фону і візерунка (вибір яких був не великий). Тепер же ви можете змінити зовнішній вигляд вашого стартового екрана за допомогою 14 нових "тату" (в Microsoft їх називають Personalization Tattoos). Щоб вибрати одну з них, натисніть на клавіатурі клавіші Win + I, потім з меню зверніться за наступним шляхом: Change PC Settings> Personalize> Start screen. Кожна татуювання автоматично підлаштовується так, щоб відповідати обраній вами основної колірної схемою.

Новий додаток Bing

Як і очікувалося, Windows 8 RTM містить новий додаток для пошукової системи Bing. Воно розроблено у відповідності з усіма іншими елементами операційної системи і включає в себе плитки і горизонтальну прокрутку. Результати пошуку відображаються в акуратному плитковій форматі, а нескінченна горизонтальна прокрутка позбавляє від необхідності натискати на кнопку миші для переходу на нову сторінку з результатами. Можливо, такий підхід здасться вам знайомим, оскільки аналогічно працює пошук за картинками в Google, з тією лише різницею, що в Google необхідно скролл вертикально.

Пошук в Windows Store

Раніше пошук в магазині додатків Windows був доступний тільки зі стартового екрану - ми вводили назву програми в пошуковий рядок, а Windows Store показував нам додатки, пов'язані з нашим запитом. Однак у версії RTM функція пошуку заробила безпосередньо в магазині, тобто шукати додатки стало можливо всередині Windows Store. Як це працює? Все дуже просто! Відкрийте Windows Store і начините друкувати назву потрібного додатка - рядок пошуку з'явиться автоматично, а відразу під нею ви побачите знайдені додатки.

Новий інтерфейс для програми "Люди"

Додаток "Люди" було повністю перероблено і стало виглядати більш організовано в порівнянні з попередніми версіями. Замість вкладки "Я" і секції "Що нового", з'явилися окремі сторінки для доступу до повідомлень і оновлень для всіх підключених облікових записів. На сторінці "Я" можна подивитися інформацію про вашому власному профілі і всі оновлення і повідомлення, пов'язані з підключеними обліковими записами, в той час як на сторінці "Що нового" в одному місці відображаються всі ваші друзі і все їх поновлення.

Вилучений ефект Aero Glass

Ефект Aero Glass, який дебютував в Windows Vista, був виключений з фінальної версії Windows 8. Впевнений, багатьом користувачам це не сподобатися, але, на мій погляд, робочий стіл продовжує виглядати дуже охайно. Швидше за все, це зміна, на думку Microsoft, зробило операційну систему більш оптимізованої для планшетів.

Загалом, в Windows 8 RTM немає ніяких серйозних змін, як у візуальному, так і у функціональному відношенні. До речі, випробувати Windows 8 RTM можна безкоштовно і легально вже зараз. Windows 8 Enterprise буде доступна для завантаження протягом 90 днів.

Відмінного Вам дня!