Windows 9 (Threshold) нова інформація про Modern UI 2.0

Сучасний користувальницький інтерфейс (раніше відомий як Metro UI) є другою душею операційної системи Windows 8 / 8.1, яка пропонує використовувати середу робочого столу разом з інтерфейсом, розробленим для планшетів та інших пристроїв із сенсорними екранами.

Ми вже неодноразово чули, що Modern UI може отримати оновлення з приходом Windows 9, наступного основою версії ОС, яка може з'явитися вже в кінці вересня в форматі попереднього релізу.

Тепер на WinBeta з'явилася цікава інформація (неофіційна) щодо новинок в сучасному інтерфейсі Windows 9, яку можна поділити в такий спосіб:

  • Modern UI буде центральним елементом інтерфейсу на планшетах, так як оточення робочого столу буде не доступно на цих пристроях.
  • Меню "Пуск" в Windows 9 Threshold для настільних систем буде мати можливість виконувати завдання сучасного призначеного для користувача інтерфейсу, забезпечуючи таку ж функціональність на робочому столі.
  • Оновлений Modern-інтерфейс буде підтримувати інтерактивні динамічні плитки - особливість, яка раніше вже була продемонстрована Microsoft Research. Однак спочатку такі плитки будуть доступні для обмеженого числа додатків.
  • Сучасний користувальницький інтерфейс отримає центр повідомлень, але деталі поки невідомі; швидше за все, це буде аналог Action Center в Windows Phone 8.1.
  • Цілком можливо включення підтримки так званих "живих папок", які зробили свій дебют в Windows Phone 8.1 Update 1.
  • Для Cortana буде відведена окрема плитка на початковому екрані.
  • Оскільки в Windows 9 буде видалена панель Charms Bar, розробникам потрібно оновити свої додатки.
  • Будуть розширені можливості для настройки призначеного для користувача інтерфейсу, щоб користувачі могли зробити його більш персоналізованих (детальна інформація про це не повідомляється).
Вам може бути цікаво: Збій Mail ru: де шукати порятунку, якщо помилка облікового запису поклала сервер

Підводячи підсумок: сучасний користувальницький інтерфейс і оточення робочого столу буде доступний тільки на пристроях, на яких може знадобитися необхідність у використанні двох різних інтерфейсів. Планшети отримають нові функції сучасного призначеного для користувача інтерфейсу, запозичені у Windows Phone, і позбудуться робочого столу. Хоча незрозуміло, чи зачепить це нововведення тільки моделі з Windows RT на базі архітектури ARM, або також буде поширюватися на планшети з архітектурою x86, або буде застосовуватися в залежності від характеру конкретного пристрою (чистий планшет, гібрид і т.д.). Користувачі настільних пристроїв зможуть скористатися перевагами функцій сучасного призначеного для користувача інтерфейсу через меню "Пуск".

Вся інформація виходить від джерела, який у багатьох інших випадках вже зарекомендував себе як надійний, проте майте на увазі, що це просто слух, який чекає офіційного підтвердження. Також слід зазначити, що не всі функції, описані тут, можуть бути включені в першу попередню версію Windows 9, яка очікується в кінці вересня.

Відмінного Вам дня!