Windows 8.1 майже подвоїла свою частку в жовтні

Як завжди, на початку кожного місяця ми повертаємося до статистики Net Application, щоб поглянути на зміни в частках ринку операційних систем. Але в цьому місяці ми з подивом виявляємо великі скачки в частці кожної версії Windows, на відміну незначних змін, які ми звикли бачити в інших щомісячних оглядах.

Зокрема, відсоток використання останньої доступної на ринку версії Windows збільшився з 6,67% у вересні до 10.92% в жовтні. Іншими словами, Windows 8.1 майже подвоїла свою присутність на ринку настільних операційних систем всього за один місяць. Тим часом, Windows 8 також відзначилася зростанням, хоча і більш скромним - з 5.6% до 5.8%. Разом обидві версії досягли історичного максимуму в 16.72%.

І за чий рахунок відбулося це зростання? Windows XP, застаріла операційна система від Microsoft, показала безпрецедентний спад з 23.87% до 17.18% - мінус 6 процентних пунктів протягом одного місяця. А Windows 7, в свою чергу, продовжує бити рекорди, досягши нового максимуму в 53.05%.

Так чим пояснюються такі радикальні зміни всього за один місяць? Одна з можливих причин може бути пов'язана з реальним збільшенням використання Windows 8.1 і зростанням продажів дешевих китайських планшетів і ПК, які останнім часом заполонили ринок.

Вам може бути цікаво: У Майкрософт платне оновлення Windows 7, а користувачі пишуть петиції: війна почалася!

Проте, не можна виключати і помилку в цифрах. Інакше кажучи, цілком можливо, що частка Windows 8.1 включає і користувачів Windows 10 Tech Preview, оскільки Windows 8.1 і Windows 10 мають один і той же User Agent.

Так чи інакше, навіть якщо це правда, скачок Windows 8.1 від одного місяця до іншого є занадто великим, щоб віднести його повністю до Windows 10. Навіть бета Windows 7, яка була відома своєю стабільністю і надійністю, що не досягла такого високого рівня використання на стадії тестування. Отже, підйом Windows 8.1 пов'язаний з обома факторами: швидке прийняття Windows 10 Tech Preview і поліпшення становища Windows 8.1.

На жаль, зараз немає ніякого способу дізнатися, яка частина зростання відповідає кожної версії операційної системи, але ця плутанина не продовжуватиметься довго, так як останні збірки Windows 10 (build 9861 і вище) показують User Agent, відмінний від такого в Windows 8.1.

Єдине, що зараз ясно, так це те, що Windows XP нарешті відступає, щоб звільнити місце сучасним операційним системам, таким як Windows 7, 8 і 10.

Джерело: WinBeta

Відмінного Вам дня!