Windows 10 від концепції до реальності

Концепти, що реалізуються простими користувачами, раз у раз стають реальними джерелами натхнення для виробників і розробників програмного забезпечення. Це трапляється не часто, і цього не завжди надається належне значення.

Зразковим випадком є ​​концепт Windows 8.2, зроблений Джеєм Мачалані майже рік тому. Він не є співробітником Microsoft, але, як і багато інших, ця людина була розчарований інтерфейсом Windows 8.

12 грудня 2013 р Мачалані опублікував відео, яке демонструє його бачення меню "Пуск" і ефект переходу на початковий екран:

Як бачимо, дизайнер передбачив меню "Пуск" з плитками сучасним інтерфейсом, панель пошуку і кнопки харчування ...

 

Зліва концепт Мачалані, праворуч Windows 10 Technical Preview

... і навіть можливість меню "Пуск" змінювати свій розмір по ширині:

Вам може бути цікаво: Історія, як користувачі ліцензійної Windows 7 відразу стали піратами і чим вони відповіли

 

Зліва концепт Мачалані, праворуч Windows 10 Technical Preview

Також в своєму концепті Джей подбав про віконному режимі для сучасних додатків і навіть видалив панель Charms з подальшою інтеграцією її функцій в панель інструментів додатків. Щось схоже є і в Windows 10 TP.

 

Зліва концепт Мачалані, праворуч Windows 10 Technical Preview

Після публікації свого концепту дизайнер зустрівся безпосередньо з деякими топ-менеджерами Microsoft і обговорив з ними можливості еволюційного шляху Windows 8 / 8.1. Деталі їхньої розмови невідомі, але схожість з концептом Мачалані очевидно.

До речі, в своєму остаточному вигляді Windows 10 може сильно відрізнятися в порівнянні з тим, що ми побачили в Technical Preview.

Відмінного Вам дня!