Завантажувальна флешка Windows XP

Як зробити завантажувальну флешку Windows XP? З таким запитанням ставив не один користувач, тому що зробити системну флешку для Windows XP не так просто, з деяких причин.

Справа в тому, що за часів операційної системи Windows XP установка системи відбувалася з оптичного приводу CD / DVD, а завантаження системи з зовнішніх USB накопичувачів не була передбачена. З плином часу обставини змінилися. Розробники програм для створення завантажувальних флешок, впровадили в свої додатки підтримку більш сучасних операційних систем, починаючи з Windows 7.

зміст:
 1. Підготовка до створення завантажувальної флешки Windows XP
 2. Створення завантажувальної флешки Windows XP (1 спосіб)
 3. Як зробити завантажувальну флешку Windows XP (2 спосіб)
 4. Запуск установки Windows XP
 5. висновки статті

Як бути тим користувачам, у кого на ноутбуках або нетбуках немає оптичного приводу? У разі, виникнення серйозних неполадок, операційну систему доведеться встановлювати заново. На комп'ютері немає дисковода, зате є можливість для використання флешки.

Є кілька способів зробити системну флешку Windows XP. Підійдуть програми WinToFlash, Rufus (до версії 2.18) або WinSetupFromUSB, які підтримують створення завантажувального накопичувача з XP. У цій статті буде створена завантажувальна флешка Windows XP в WinSetupFromUSB двома способами.

Операційна система Windows XP поки актуальна для власників малопотужних і старих стаціонарних комп'ютерів, ноутбуків і нетбуків. Обмеження обладнання не дозволяють з комфортом працювати навіть в Windows 7, не кажучи вже про більш сучасних операційних системах.

Якщо у вас старий комп'ютер, переконайтеся, що в BIOS вашого комп'ютера є підтримка USB пристроїв. Можливо, попередньо знадобиться інтегрувати драйвера SATA в дистрибутив Windows XP для того, щоб додаток установки системи бачило сучасні жорсткі диски.

Для створення флешки, з якої можна встановити Windows XP, необхідно мати в наявності:

 • USB флеш накопичувач розміром в 1 ГБ або більше;
 • безкоштовну програму WinSetupFromUSB для створення завантажувальної флешки Windows XP;
 • образ операційної системи Windows XP в форматі ISO або інсталяційний CD / DVD диск з Windows.

Спочатку необхідно завантажити WinSetupFromUSB з офіційного сайту. Програма не вимагає установки на комп'ютер, додаток працює на англійській мові. Розпакуйте архів з програмою за допомогою архіватора.

Програма запускається з папки "WinSetupFromUSB" після кліка по додатком звичайної або 64-бітної версії (в залежності від розрядності операційної системи, встановленої на вашому комп'ютері).

Підготовка до створення завантажувальної флешки Windows XP

Створення завантажувальної флешки в програмі WinSetupFromUSB проходить досить просто. Сам процес можна розділити на два етапи. При підготовці цієї статті використовувався образ операційної системи Windows XP Professional SP3.

Спочатку виконайте попередню підготовку: виконайте форматування флешки, відкрийте або розпакуйте образ Windows XP:

 1. Відформатуйте USB флеш накопичувач, клікнувши правою кнопкою миші по флешці в Провіднику, вибравши в контекстному меню пункт "Форматувати ...".
 2. Відкрийте образ Windows XP одним з трьох способів:
 • вмонтовуйте образ у віртуальному приводі, за допомогою програми-емулятора, наприклад, безкоштовної програми DAEMON Tools Lite;
 • вставте CD / DVD диск з операційною системою в дисковод комп'ютера;
 • відкрийте образ операційної системи за допомогою архіватора, наприклад, WinRAR або 7-Zip, а потім розпакуйте його в папку на комп'ютері (подбайте про те, щоб в шляху до папки не було кириличних символів і пробілів).

Створення завантажувальної флешки Windows XP (1 спосіб)

Підготовчий період закінчився, тепер створимо завантажувальний флешку.

 1. Відкрийте програму WinSetupFromUSB. Додаток автоматично визначить підключений до комп'ютера USB флеш накопичувач. Якщо до комп'ютера підключено кілька флешок, виберіть потрібний накопичувач. Для перезапуску вибору флешки, натисніть на кнопку "Refresh".
 2. Поставте галку в параметрі "Auto format it with FBinst". Інші налаштування залиште за умовчанням. За бажанням, можете вибрати одну з файлових систем: "FAT32" або "NTFS".
 3. У налаштуванні "Add to USB disk" відзначте пункт "Windows 2000 / XP / 2003 Setup". Натисніть на кнопку для вибору в Провіднику розпакованого образу Windows XP, образу системи монтованої в віртуальному дисководі, або інсталяційний диск, вставлений в привід CD / DVD.

 1. У вікні, попереджають про те, що копіювання файлів в файлову систему "FAT32" займе більше часу, ніж в "NTFS", яку рекомендують використовувати.

 1. У вікні "Microsoft Windows EULA" прийміть ліцензійну угоду.

 1. Далі нас попереджають про те, що всі файли на флешці будуть стерті. Натисніть на кнопку "Так".

 1. У наступному вікні погодитеся з вибраними настройками, натисніть на кнопку "Так".

 1. У вікні програми WinSetupFromUSB натисніть на кнопку "GO", для запуску запису операційної системи на USB флеш накопичувач.

 1. Після завершення запису, у вікні "Done" натисніть на кнопку "ОК".

 1. Натисніть на кнопку "EXIT" у вікні програми, для відключення WinSetupFromUSB.

Як зробити завантажувальну флешку Windows XP (2 спосіб)

Після завершення підготовки, переходимо до створення завантажувальної флешки в програмі WinSetupFromUSB.

 1. Запустіть програму WinSetupFromUSB.
 2. У налаштуванні "Add to USB disk" поставте галку навпроти розділу "Windows 2000 / XP / 2003 Setup", а потім натисніть на кнопку для вибору папки з розпакованим чином Windows XP, або виберіть букву диска дисковода, або віртуального приводу, в залежності від того , яким способом ви збираєтеся відкрити образ системи. В дорозі до образу або папці не повинно бути пробілів і кириличних символів.

 1. У вікні з інформацією нас попереджають про те, що на флешці в форматі "FAT32" копіювання даних займе більш тривалий час, ніж на флешці, відформатованої в формат "NTFS".
 2. У вікні "Microsoft Windows EULA" натисніть на кнопку "I accept" для прийняття ліцензійної угоди про використання Window XP.
 3. Потім у вікні "WinSetupFromUSB" натисніть на кнопку "RMPrepUSB". За допомогою утиліти RMPrepUSB буде вироблено форматування, створення активного розділу і завантажувача на USB флешці. Утиліта RMPrepUSB має російську мову інтерфейсу.
 4. У вікні "RMPrepUSB" зробіть наступне:
 • В опції 3 "Завантажувальний сектор" включите пункт "XP / BartPE bootable [NTLDR]".
 • У пункті "Робота з образами" повинна стояти послідовність "Образ -> USB".
 • У налаштуванні 4 "Файлова система і опції" виберіть параметри "FAT32" (або "NTFS") і "Boot as HDD (C: 2PTNS)".
 1. Потім натисніть на кнопку "Підготувати диск".

 1. У вікні, погодьтеся з виконанням команди, натисніть на кнопку "ОК".

 1. Після цього відкриється вікно командного рядка, в якій автоматично виконуються команди для підготовки диска.
 2. У вікні з попередженням про виконання першого етапу, натисніть на кнопку "ОК". Дочекайтеся завершення виконання команд.

 1. Далі у вікні "RMPrepUSB" натисніть на кнопку "Вихід".
 2. У вікні "WinSetupFromUSB" натисніть на кнопку "GO" для запуску процесу запису образу системи на флешку, який займе деякий час.
 3. По завершенню запису відкриється вікно "Done", з інформацією про завершення роботи. Натисніть на кнопку "ОК".

Закрийте програму WinSetupFromUSB.

Запуск установки Windows XP

Відразу після включення комп'ютера, увійдіть в BIOS, а не в завантажувальний меню (інакше при установці операційної системи можливі помилки), для установки пріоритету завантаження зі знімного пристрою, попередньо підключеного до комп'ютера. До закінчення установки операційної системи, що не виймайте завантажувальну флешку з USB порту ПК.

Виконайте наступні дії:

 1. Після завантаження відкриється вікно "GRUB4DOS", в якому виділено назву операційних систем "Windows 2000 / XP / 2003 Setup". Натисніть на клавішу клавіатури "Enter".

 1. У наступному вікні за допомогою стрілок "↑" і "↓" на клавіатурі перейдіть до 3 пункту "First part of Windows XP Professional SP3 setup from partition 0", а потім натисніть на кнопку "Enter".

 1. Далі почнеться процес установки операційної системи Windows XP на комп'ютер.

Після першого перезавантаження виберіть пункт 4 "Second part of Windows XP Professional SP3 setup / Boot First internal disk" для завантаження з жорсткого диска. Після завершення встановлення Віндовс, чи не виймайте флешку.

Після завершення установки операційної системи, вимкніть завантажувальний флешку від комп'ютера. Прочитайте докладну статтю про установку Windows XP з флешки.

висновки статті

За допомогою безкоштовної програми WinSetupFromUSB можна створити завантажувальний флешку для установки операційної системи Windows XP на комп'ютер із зовнішнього USB накопичувача.

Схожі публікації:
 • Завантажувальна флешка з Windows 10
 • Завантажувальна флешка Windows 10 в командному рядку
 • Як дізнатися версію Windows
 • Диск відновлення Windows 10
 • 7 способів як дізнатися ключ продукту Windows