Нотатки на робочий стіл Windows 10 тримай всі важливі записи під рукою

Операційна система від Microsoft дозволяє використовувати більшість існуючих програм, і в цілому забезпечує працездатність комп'ютера. Однак, крім цього, в неї включені різні додаткові функції. Це можуть бути як стандартні набори програм, наприклад, різні програвачі, так і всілякі віджети. Все це дозволяє поліпшити використання операційної системи для користувача. Деякі функції використовуються щодня, а інші деяким користувачам не потрібні зовсім. Один з корисних віджетів - це замітки на робочий стіл Windows 10. Він дозволяє швидко записати важливу інформацію або залишити для себе нагадування.

Що це таке?

Нотатки для Windows 10 є віртуальні стікери, що знаходяться на робочому столі. Їх можна використовувати, щоб записати важливу інформацію або нагадування. Вони корисні тим, що постійно знаходяться на робочому столі і нагадують про себе при кожному використанні комп'ютера. Таким чином, замітки на робочому столі Windows 10 є альтернативою справжнім стікери.

Ця функція була повністю введена в Windows 7, а вперше з'явилася в Vista. З того моменту додаток присутній у всіх версіях операційної системи. Однак в Windows 10 віджет перейменований в "Sticky Notes".

Ця програма включено в базову комплектацію операційної системи. Таким чином, віджет нотаток для Windows 10 завантажити на комп'ютер не потрібно, можна використовувати його відразу після установки ОС.

Як створити вікно

Створити замітку на робочому столі Windows 10 досить просто:
⦁ Відкрийте меню "Пуск".

⦁ Введіть в рядку пошуку "Sticky Notes" або перегорніть до цього додатка.

⦁ Натисніть на іконку віджета.

Або знайдіть програму зі списку доступних

Це стандартний спосіб як відкрити замітки на Windows 10. Після цього на робочому столі з'явиться спеціальне вікно. У нього можна вводити будь-який текст. Це вікно можна змінювати за розміром, потягнувши курсором за один з кутів. Якщо потрібно створити ще одне вікно, то слід натиснути на іконку "+". Поруч з існуючим додатком з'явиться ще одне.

Для зміни кольору в правому верхньому куті присутня піктограма трикрапки. При натисканні на неї, з'являться 6 доступних кольорів. Вибравши один з них, вікно змінить зовнішній вигляд. Коли замітки на екрані Windows 10 стануть не потрібні, слід натиснути на іконку урни, після чого вікно і текст пропаде безповоротно.

Якщо програма замітки на робочий стіл Windows 10 часто необхідна, то можна закріпити додаток на початковому екрані. Для цього необхідно так само відкрити меню "Пуск", де в Віндовс 10 зберігаються замітки, знайти "Sticky Notes", натиснути правою кнопкою миші і вибрати "Закріпити на початковому екрані". Після цього можна буде швидко і зручно вирішувати питання з нотатками в Віндовс 10 як знайти їх.

Швидкий доступ заміток

Додаток для заміток на Windows 10 допускає найпростіше форматування тексту. Так, можна виділяти жирним важливі частини, підкреслювати, перекреслювати виконані завдання або просто зробити текст в різних вікнах відрізняється. Для всіх цих змін використовуються поєднання гарячих клавіш.

Перед форматуванням потрібної частини тексту, його необхідно виділити. У додатку існують такі гарячі клавіші:

  • Ctrl + B - виділення тексту жирним шрифтом.
  • Ctrl + I - виділення курсивом.
  • Ctrl + U - підкреслення обраного тексту.
  • Ctrl + T - перекреслення тексту.
  • Ctrl + Shift + L - створити маркований список, при повторному натисканні з'явиться нумерований.
  • Ctrl + Shift +> - збільшення розміру символів на 1 пункт.
  • Ctrl + Shift+< - уменьшение размера на 1 пункт.
  • Ctrl + N - створення нової замітки

Крім натискання на іконку урни, видалити віджет можна сполучення клавіш Ctrl + D. Потім відкриється діалогове вікно, в якому слід підтвердити дію.

В підсумку

В цілому, функціонал додатка досить скромний: можна тільки змінювати розмір, і форматувати текст. Нотатки на робочий стіл Windows 10 не призначені для хоч скільки-то серйозної роботи з текстом, тому не мають безліч можливостей. Віджет являє собою відмінну можливість оперативно записати потрібні відомості чи нагадування, яке буде постійно перебувати на робочому столі. Таким чином, завжди будуть доступні замітки в Windows 10, де знаходиться важлива інформація.

Якщо вам необхідно більше функцій, то можна замітки на робочий стіл Windows 10 завантажити безкоштовно у вигляді сторонніх програм. Існує великий вибір віджетів, серед яких кожен зможе підібрати потрібний. Знайти їх можна безпосередньо в магазині операційної системи. Найчастіше, серед стороннього ПО, використовують Two Notes і ColorNote. Однак слід бути обережним, завантажуючи додатки з неперевірених джерел.
Сподіваємося, що дана стаття була вам корисна і відповіла на всі питання з приводу заміток Windows 10.

Відмінного Вам дня!