Windows PowerShell WebAccess

У Windows Server 2012 з'явилася нова функція з ім'ям Windows PowerShell Web Access. Як випливає з її назви, дана функція дозволяє дистанційно керувати сервером Windows 2012 за допомогою PowerShell через звичайний веб-браузер. Функція Windows PowerShell Web Access реалізована у вигляді додатку IIS, яке виступає в ролі шлюзу між браузером і сервером, яким ви хочете керувати.

Варто відразу зазначити, що на обох машинах повинна бути включена функція PowerShell remoting. Зробити це можна командою:

Enable-PsRemoting -Confirm

Потім приступимо до налаштування і активації PowerShell Web Access (PWA) на сервері Windows Server 2012

 • Встановимо функцію Windows PowerShell Web Access командою
  Install-WindowsFeature -Name WindowsPowerShellWebAccess -IncludeAllManagementTools
 • Встановлюємо Web додаток на IIS
  Install-PswaWebApplication [-UseTestCertificate]

  Параметр -UseTestCertificate необхідно вказувати, якщо на сервері не встановлено сертифікат SSL. У цьому випадку буде використовуватися самоподпісанний SSL-сертифікат, термін дії якого закінчиться через 90 днів.

  Якщо ви хочете використовувати існуючий сертифікат, упевніться що, в настройках сайту в розділі Bindings вказано потрібний сертифікат.

 • Налаштування правил Authorization Rules
  Add-PswaAuthorizationRule -UserName domain \ username -ComputerName * -ConfigurationName *

  Це правило дозволяє вказаною користувачеві підключатися до будь-якого комп'ютера з будь-яким конфігураційним ім'ям. Якщо ви активуєте PWA на окремому сервері (в робочій групі), замініть назву домену на ім'я сервера.

 • На цьому етапі настройка PWA закінчена.

  Щоб підключитися до сервера через Windows PowerShell Web Access, потрібно в браузері (це повинен бути Internet Explore) потрібно перейти за адресою: https: //servername/pswa . Вказуємо ім'я користувача, пароль і ім'я комп'ютера, до якого потрібно підключитися, і натисніть SignIn.

  В результаті в браузері відкриється консоль PowerShell, готова до прийому та виконання команд.