Windows 10 подібності та відмінності з точки зору користувача Windows 7

Якщо ви користувач Windows, чи потрібно приводити тут статистику, щоб переконати вас, що сьогодні версія 7 операційної системи є набагато більш популярною, ніж досить суперечлива Windows 8. Безперечний факт, що у багатьох відношеннях 8, а потім і 8.1 були кроком у правильному напрямку для Microsoft. У той же час для більшості традиційно налаштованих користувачів, особливо в сегменті настільних PC, зміни, які принесла нова Windows, нічого доброго не обіцяли.

На щастя, з Windows 10 Microsoft спробувала витягти необхідні уроки зі свого мобільно-настільного продукту. Проте, багато користувачів старих версій Windows налаштовані скептично, і це особливо вірно для людей, які як і раніше покладаються на популярну Windows 7.

Якщо ви серед них і задається питанням, як і наскільки зміниться ваша повсякденна робота з Windows, якщо ви перейдете на Windows 10, то сьогодні ми постараємося дати вам відповідь. Нижче коротко наведені деякі основні відмінності між двома версіями операційної системи з точки зору споживача.

Інтеграція облікового запису Microsoft

При початковому налаштуванні Windows 10, операційна система запропонує вам авторизуватися за допомогою унікального пароля та імені користувача - так звана обліковий запис Microsoft. Це практика, яку компанія представила з Windows 8, але якщо ви пропустили цю версію три роки тому, для вас це буде в новинку. У той же час, якщо ви вже використовували пристрій на основі iOS, Android або Windows Phone, ймовірно, ви вже знайомі з принципами, що стоять позаду такий авторизації: мова йде про глобальну облікового запису, в якій зберігаються всі особисті дані. Завдяки цьому, наприклад, ваші унікальні призначені для користувача настройки будуть автоматично синхронізуватися між усіма Windows-пристроями, якими ви володієте. Крім того, з аккаунтом Microsoft ви будете мати доступ до служб, таким як OneDrive (для зберігання інформації в інтернеті) і Windows Store (магазин додатків Microsoft).

Проте, тим, хто не є користувачем такого облікового запису і не бажає реєструвати її, Windows 10 дозволить використовувати традиційну локальну учетку, як в Windows 7. На більш пізньому етапі ви можете легко конвертувати її в обліковий запис Microsoft, якщо передумаєте.

Нове меню "Пуск"

Один з найбільших "плювків" в сторону Windows 8 був пов'язаний з видаленням елементу інтерфейсу операційної системи, який був присутній в якості невід'ємної її частини з часів Windows 95.

У Windows 10 він повернувся в повному блиску, при цьому з рядом поліпшень. Так, на перший погляд може здатися, що нове меню "Пуск" досить сильно відрізняється того, що ви звикли бачити в Windows 7. Ви відразу ж помітите, що в ньому присутні так звані "живі плитки" (live tiles) - анімовані "іконки ", що стали емблемою Windows Phone і Windows 8 і їх інтерфейсу Metro / Modern. Однак вони не намагаються замінити функції меню "Пуск" і не інтегровані в нього. Тобто якщо вас вони не влаштовують, ви можете повністю прибрати їх.

Головне, що змінилося в "Пуск", так це його зовнішній вигляд - функціональність, однак, залишилася майже такою ж, як в Windows 7: меню дає доступ до списку всіх встановлених додатків, як і можливість виключення і перезавантаження комп'ютера. Додано і кілька невеликих, але корисних можливостей - наприклад, можна змінити розмір меню, потягнувши курсором миші за один з його кутів.

Windows Store і універсальні додатки

Багато з попередньо встановлених програм, які йдуть з Windows 10, є представниками так званих універсальних додатків (колишні Metro). Їх перші версії з'явилися з Windows 8, але були недостатньо розуміють більшістю користувачів через свою нездатність виконуватися в "вікні", тобто використовувати принцип управління, що є однією з найбільш фундаментальних інтерфейсних ідей, закладених в основу Windows - ідея, якій операційна система зобов'язана своїм ім'ям.

У Windows 10 багато повернулося в старе русло, і навіть універсальні додатки запускаються в віконному режимі, так що робота з ними не сильно відрізняється від використання програм в Windows 7. Різниця полягає в тому, що цей сорт програм можна отримати тільки через Windows Store, то є їх не завантажити і встановити більш традиційним способом. Але Microsoft дає право вибору: якщо користувач не бажає використовувати універсальні додатки, він може скачати і встановити будь-яку настільну програму, до якої звик, при цьому самими звичайними способами - з інтернету або з зовнішнього носія. Зрозуміло, можна вільно поєднувати роботу з обома типами додатків; всі вони будуть запускатися і працювати в старих добрих вікнах - точно як в Windows 7.

"Параметри" і "Панель управління"

У Windows 10 доступ до системних налаштувань організований трохи інакше, ніж в двох попередніх версіях операційної системи. Microsoft спробувала об'єднати меню PC Settings з Windows 8 і класичну Control Panel, відому більшості користувачів Windows 7 і більш ранніх версій.

Спочатку це може привести до деякої плутанини, тому що вам доведеться шукати настройки системи в двох різних меню. Багато людей, що тестують попередні версії Windows 10, розкритикували цей поділ, і якщо Microsoft прислухається до них, ймовірно, у фінальній версії ці меню будуть перероблені, або просто об'єднані в одне.

Кортан на панелі завдань

Панель завдань є і в Windows 7, і в Vista, і в попередніх версіях, але в Windows 8 компанія видалила з неї кнопку "Пуск". Багато користувачів вважають це незручним, тому Windows 8.1 ця кнопка повернулася. У Windows 10 вона знову на місці, але панель завдань зазнала деяких змін.

Безпосередньо поруч з "Пуском" знаходиться нове поле під назвою "Пошук в інтернеті і в Windows". На практиці воно служить для запуску Cortana - персональна асистентка / помічниця, одна з головних нових функцій, вбудованих в Windows 10. Крім голосового управління (спочатку тільки на декількох мовах), Cortana дозволить ефективно шукати і знаходити інформацію як локально (на дискових пристроях комп'ютера) , так і в інтернеті. Чим частіше (і активніше) ви будете використовувати помічницю, тим більше корисної вона буде ставати, так як Cortana має можливості для самостійного навчання, що дозволяє їй відповідати конкретним потребам і бажанням користувача наскільки це можливо.

Edge

Після довгої і досить суперечливою історії Internet Explorer збирається піти на заслужений відпочинок. У Windows 10 в якості браузера за замовчуванням його замінить Edge - абсолютно новий додаток, написане буквально з нуля. На даний момент Edge виглядає як прекрасна альтернатива IE. Більш того, він виглядає навіть краще за своїх конкурентів, таких як Chrome і Firefox.

Звичайно, як і у всіх версіях Windows, якщо ви захочете використовувати інший браузер, у вас буде така можливість.

Інші поліпшення і відмінності

Ряд корисних речей, які принесла з собою Windows 8, буде присутній і в Windows 10. "Диспетчер завдань", наприклад, дозволить управляти програмами, які автоматично запускаються з операційною системою - то, що багато користувачів Windows 7 роблять за допомогою стороннього програмного забезпечення. В "Провіднику" ви неодмінно помітите інтерфейс Ribbon, а також кілька дуже практичних можливостей: покращений контроль над процесом копіювання і переміщення файлів, відкриття образів дисків (ISO) без необхідності встановлювати додаткові інструменти та інше.

Також Windows 10 йде з інтегрованим додатком для захисту від шкідливих програм - Windows Defender. Всі ці речі є спадщиною Windows 8. Однак на відміну від неї Windows 10, ймовірно, буде набагато краще сприйнята давніми користувачами Windows 7, причому як з точки зору організації призначеного для користувача інтерфейсу, так і по відношенню до основних функцій системи.

Windows 10 буде мати і планшетний режим, але він не буде включений за замовчуванням - якщо ви вирішите використовувати tablet mode на звичайному ПК, тоді вам доведеться включити його вручну. Так що в цьому відношенні найкраща новина для тих, хто вагається користувачів Windows 7 полягає в тому, що 10-ка, на відміну від Windows 8, не заважатиме планшетній моделлю управління та використання, якщо ви встановите її на класичний ПК.

Відмінного Вам дня!