Windows Server 2012 Перемикання між режимами GUI і Core

Server Core - особливий режим установки Windows Server, це середовище, в якій відсутній графічний інтерфейс і засоби управління, а також деякі серверні ролі і компоненти. Управління Windows Server Core передбачається з командного рядка, за допомогою PowerShell, або ж з інших серверів / робочих станцій з встановленим RSAT (RSAT для Windows 7, RSAT для Windows 8). Вперше Core-режим роботи серверної ОС Microsoft з'явився ще в Windows Server 2008. Основні переваги Server Core перед повними інсталяціями Windows Server: економія системних ресурсів, підвищена стабільність і безпеку за рахунок меншої кількості компонентів, спрощення обслуговування, менший даунтайм при установці оновлень, скорочення поверхні атаки зловмисниками.

Одним з головних недоліків в Windows Server 2008 Core була неможливість перемикання в режим з графічною оболонкою (GUI) або у зворотний бік (з GUI в Core режим). У разі виникнення такої необхідності доводилося цілком заново ОС.

У Windows Server 2012 Microsoft вирішила прибрати це обмеження, крім того з'явився ще один варіант роботи сервера - мінімальний інтерфейс сервера (Minimal Server Interface). В цьому режимі відсутні провідник, Internet Explorer, робочий стіл і початковий екран).

У Windows Server 2012 тепер можна встановити і налаштувати сервер в знайомому адміністраторам GUI, після чого перевести сервер в Core режим. Цей підхід спрощує процедуру настройки сервера, не змушуючи адміністраторів розбиратися в часом досить складних консольних командах і Командлети PoSh.

Отже, в Windows Server 2012 можлива робота в декількох режимах, між якими в процесі експлуатування і налаштування сервера може перемикатися адміністратор.

 • Full Server with GUI - повноцінний сервер з GUI
 • Server Core with GUI Management (Minimal Server Interface) - мінімальна інтерфейс сервера з Windows Server 2012, що включає графічні утілітати управління сервером
 • Server Core - режим командного рядка
Відзначимо, що в режимі Minimal Server Interface система займає приблизно на 400 мб менше місця, ніж повноцінна ОС з GUI. У випадку з Server Core економія сягає близько 4Г дискового простору.

Далі ми розберемо способи перемикання між даними режимами робота нової серверної платформи від Microsoft

Щоб перейти з режиму Server Core в GUI

У тому випадку, якщо сервер був встановлений в режимі Windows Server 2012 Core, в встановлених компонентах відсутні необхідні файли для установки GUI (концепція мінімізації займаного місця на диску в Core режимі). За замовчуванням, якщо потрібні компоненти відсутні на диску, система намагається завантажити їх з сайту Windows Update. Якщо доступ в інтернет у сервера відсутня, нам доведеться вказати альтернативні джерела установки продукту (за допомогою команди powershell Install-WindowsFeature з параметром -Source).

Для установки графічного інтерфейсу нам знадобиться дистрибутив Windows Server 2012. Припустимо, ми вставили (змонтували iso образу) дистрибутив Windows Server 2012 в пристрій, якому призначено буква D: \.

Далі потрібно визначити індекс встановленої версії Windows Server 2012 в установчому wim образі. Для цього наберіть команду, яка буде показувати інформацію про вміст інсталяційного образу:

Dism / get-wiminfo /wimfile:D:\sources\install.wim

Оскільки на сервері встановлений Windows Server 2012 Datacenter, нас цікавить дистрибутив SERVERDATACENTER, індекс якого 4.

Далі потрібно встановити відсутні компоненти (Server GUI) з wim файлу командою:

Install-WindowsFeature Server-Gui-Mgmt-Infra, Server-Gui-Shell -Restart -source: wim: d: \ sources \ install.wim: 4

Процедура установки займе близько 5-10 хвилин. У тому випадку якщо при установці будуть спостерігатися проблеми, спробуйте відключити мережеві карти, щоб Windows не намагалася завантажити файли з сайту Windows Update.

Після виконання команди сервер автоматично перезавантажиться і завантажиться вже в графічному режимі.

Графічні компоненти Windows Server 2012 можна також встановити і за допомогою DISM, ту ж саму операцію виконаємо за допомогою двох команд:

Dism / Online / Enable-Feature / FeatureName: Server-Gui-Mgmt / All /Source:wim:D:\sources\install.wim:4
Dism / Online / Enable-Feature / FeatureName: Server-Gui-Shell /Source:wim:D:\sources\install.wim:4

У тому випадку, якщо сервер спочатку був встановлений в GUI режимі, який потім відключили, його можна повернути командою:

Install-WindowsFeature Server-Gui-Mgmt-Infra, Server-Gui-Shell -Restart

Щоб перейти з GUI режиму в Core

Видалити GUI режим в Win Server 2012 у Core можна декількома способами:

 • За допомогою Powershell
 • З графічного інтерфейсу консолі Server Manager

Запустіть рядок PoSh і виконайте команду

remove-WindowsFeature Server-Gui-Shell, Server-Gui-Mgmt-Infra -restart

Після виконання команди сервер автоматично перезавантажиться і завантажили вже в Core-режимі.

Аналогом командлет remove-WindowsFeature є Uninstall-WindowsFeature команда, і щоб перейти з режиму Server with GUI в режим Server Core скористайтеся командами:

Import-Module ServerManager
Uninstall-WindowsFeature Server-Gui-Mgmt-Infra -restart

Якщо вам зручніше користуватися графічними утилітами, відкрийте консоль Server Manager:

 1. Виберіть пункт Remove Roles or Features
 2. Зніміть прапорці з Graphical Management Tools and Infrastructure і Server Graphical Shell
 3. Після закінчення роботи майстра перезавантажте сервер

Щоб перейти з Windows Server 2012 GUI в Minimal Server interface

У режимі роботи Minimal Server Interface в системі присутні всі базові графічні інструменти управління сервером (оснащення MMC, консоль Server Manager, елементи панелі управління), проте такі компоненти як Windows Explorer, Internet Explorer 10, робочий стіл, початковий екран Start screen відсутні.

За допомогою Powershell переключитися в режим Minimal Server Interface можна за допомогою команди:

remove-WindowsFeature Server-Gui-Shell -restart

Теж саме в графічній консолі Server Manager:

 • Відкрийте консоль Server Manager
 • Виберіть Remove Roles or Features
 • Зніміть прапорець з елемента Server Graphical Shell
 • Після закінчення роботи майстра перезавантажте сервер

Щоб перейти з Core в Minimal Server Interface в Windows 2012

Відкрийте консоль Powershell і виконайте команду:

Install-WindowsFeature Server-Gui-Mgmt-Infra -restart -source: wim: d: \ sources \ install.wim: 4