Яндекс Дзен - стрічка персональних рекомендацій

Яндекс Дзен - сервіс персональних рекомендацій на основі інтересів користувача у вигляді нескінченної стрічки. У 2017 році компанія Яндекс запустила спеціальну стрічку новин, на якій розміщені публікації з тематичних сайтів і спеціально створених каналів в Яндекс Дзен.

Порядок показу тих чи інших публікацій формується автоматично, на основі поведінки в інтернеті і переваг користувачів. Нейронна мережа фільтрує контент у вмісті, враховуються схожі або ідентичні інтереси. За допомогою технології розпізнавання, алгоритм розуміє вміст тексту на зображеннях і інших графічних файлах.

зміст:
 1. Персональна стрічка новин Яндекс Дзен
 2. Як включити Яндекс Дзен
 3. Як відключити Яндекс Дзен
 4. Яндекс Дзен для мобільних пристроїв
 5. висновки статті

Складний алгоритм на основі машинного навчання визначає, що саме показати конкретного користувача на основі аналізу історії браузера і пошукових запитів. При цьому аналізується безліч факторів: загальна кількість часу, проведена в інтернеті, час, витрачений на сайтах певної категорії, враховуються переходи на певні сторінки і т. П.

Наприклад, якщо ви цікавитеся кулінарією, то в стрічку потрапить багато постів, присвяченій цій тематиці. Тому користувач, який проводить багато часу в інтернеті, отримає статті, сформовані, в основному, на основі своїх особистих інтересів.

Рекомендації від Яндекс Дзен однаково корисні для обох сторін:

 • Користувачі отримують новини відповідно до своїх інтересів в персональній стрічці.
 • Вебмастера отримують додатковий трафік на свої сайти з стрічки Дзен.

Дзен підлаштується під ваші інтереси протягом невеликого проміжку часу, ви отримаєте унікальну стрічку рекомендованих публікацій, сформовану для вас. Дуже зручно отримувати свіжі новини на цікаві теми.

Персональна стрічка новин Яндекс Дзен

Стрічка новин працює онлайн, рекомендації відображаються на головній сторінці Яндекса, на спеціальній сторінці сервісу https://zen.yandex.ru, в Яндекс браузері, в Яндекс лончер на Android пристроях.

На головній сторінці пошукової системи Яндекс, відкритої в будь-якому браузері, присутній новинна стрічка Yandex Zen. Більшість користувачів її не бачать і не помічають, тому що новини Дзен розташовані в самій нижній частині веб-сторінки, яку не видно на екрані монітора. Прокрутіть головну сторінку Яндекса вниз для того, щоб відкрити Яндекс Дзен.

Тут ви побачите підбірку новин у стрічці Яндекс Дзен, в основному, новинного, розважального та тематичного характеру. Кожна публікація розміщена у вигляді окремої картки (плитки). Як правило, на тлі зображення, відображається заголовок новини, невеликий фрагмент тексту зі статті, зазначено назву сайту. Після кліка по публікації, відбудеться перехід на джерело новини (на відповідну сторінку сайту в інтернеті).

Користувач може самостійно сформувати свої переваги. З мобільного пристрою є можливість для додавання сайту в список цікавих публікацій, після цього, даний веб-сайт потрапить в цю категорію і на комп'ютері (після авторизації). Публікації з даного сайту (не всі новини) і з сайтів схожої тематики, будуть частіше показуватися в персональній стрічці.

Вам також може бути цікаво:
 • Яндекс Радіо - улюблена музика онлайн
 • Як додати в Інстаграм фото з комп'ютера - 7 способів

У кожній картці є спеціальні значки для лайків або дізлайков. В Яндекс Дзен лайки і дізлайкі допомагають користувачеві визначитися з найбільш цікавими для нього новинами:

 • Якщо він поставив дізлайк для певної публікації, то наступного разу, показ подібних рекомендацій буде припинений. Зверніть увагу, що ви можете заблокувати назавжди джерело новин (зняти блокування з сайту або з каналу можна тільки в мобільній версії Дзена).
 • Поставлений лайк дасть сигнал про те, що стаття викликала інтерес, тому Дзен покаже більше подібного матеріалу.

Серед карток (плиток) з рекомендованими новинами зустрічаються блоки з рекламою, які мають позначку "Яндекс.Директ".

В основному, в Дзен публікуються статті через спеціальну RSS стрічку з сайтів, прийнятих в Zen. Ви можете додавати в стрічку фото, відео, гіф-анімації. Яндекс уважно стежить за публікаціями, не дозволяє публікувати інформацію, заборонену правилами, видаляє сайти з Дзена, які публікують контент, скопійований з інших джерел.

Як включити Яндекс Дзен

Крім головної сторінки Яндекса, Дзен стрічка новин працює в браузерах. Яндекс Дзен за замовчуванням включений в Яндекс Браузер. Після відкриття нової вкладки, ви побачите стрічку з новинами, розташовану під таблом з улюбленими сайтами, і можете почати її читати.

Для того, щоб включити стрічку новин Яндекс Дзен, виконайте настройки браузера:

 1. У вікні яндекс.браузер натисніть на кнопку "Налаштування яндекс.браузер", в контекстному меню виберіть "Налаштування".
 2. У розділі "Налаштування зовнішнього вигляду" поставте галку навпроти пункту "Показувати в новій вкладці Дзен - стрічку персональних рекомендацій", а потім закрийте вкладку налаштувань.
 3. Натисніть на кнопку "Додаткові налаштування".
 4. У розділі "Особисті дані", в налаштуванні "Покращувати точність рекомендацій Дзена і якість реклами за допомогою даних з браузера" виберіть зі списку браузер, який використовуєте найчастіше (за замовчуванням обраний Google Chrome).

Тепер, після відкриття нової вкладки стартової сторінки браузера, ви побачите персональні рекомендації.

Для показу стрічки Zen в інших браузерах (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera), встановіть розширення Візуальні закладки від Яндекса (нова версія, стара версія візуальних закладок не підтримується). В налаштуваннях візуальних закладок включите показ Дзена в новій вкладці.

Також, не забуваємо про головну сторінку Яндекса, де присутня підпора рекомендованих новин.

Як відключити Яндекс Дзен

Якщо ви бажаєте прибрати Яндекс Дзен, вимкніть відображення рекомендацій в настройках браузера від Yandex.

Увійдіть в настройки Яндекс браузера, виконайте наступні дії:

 1. У розділі "Налаштування зовнішнього вигляду" зніміть прапорець навпроти пункту "Показувати в новій вкладці Дзен - стрічку персональних рекомендацій", а потім закрийте вкладку налаштувань.
 2. Після цього стрічка новин перестане відображатися в браузері, у вас буде Яндекс без Дзен.

В інших браузерах відключіть показ Дзен в налаштуваннях розширення Візуальні закладки.

На сторінці Яндекса натисніть в правому нижньому кутку на кнопку "Згорнути розважальний контент" для того, щоб відключити довантажувати новинну стрічку Дзен.

Яндекс Дзен для мобільних пристроїв

Для показу Дзен на мобільних пристроях підійде Яндекс Браузер для Android і iOS. У мобільному браузері Yandex можна включити або відключити показ стрічки Дзен.

В якості альтернативи можна використовувати додаток Yandex.Launcher, додаток Яндекс або додаток Яндекс.Дзен для Андроїд, в яких публікується стрічка новин.

висновки статті

Яндекс Дзен - сервіс рекомендацій персонального характеру і видавнича платформа. Дзен пропонує користувачам публікації, засновані на перевагах конкретної людини, підібрані за допомогою штучного інтелекту.

Схожі публікації:
 • Архів інтернету
 • Як відключити push (пуш) повідомлення
 • Як передати великий файл через інтернет - 5 способів
 • Скайп онлайн без установки на комп'ютер