Захист ресурсів Windows не може виконати запитану операцію

Пошкодження системних файлів далеко не завжди означає крах Windows, все залежить від того, які саме компоненти були пошкоджені. Якщо вони не є для системи критичними, проблеми обмежаться збоями в роботі окремих додатків і функцій, до того ж такі неполадки часто вдається усунути, запустивши командою sfc / scannow вбудоване засіб відновлення системних файлів. Але і тут користувача може чекати неприємність. Інструмент або не запускається, або запускається, але незабаром розпочате сканування завершується помилкою "Захист ресурсів Windows не може виконати запитану операцію". 


Що робити, якщо при запуску sfc / scannow видається помилка "Захист ресурсів Windows не може виконати запитану операцію" 


Чи означає це, що все так погано, що навіть SFC не працює? Не завжди, просто під час перевірки в системі відбувається збій або інструмент не може отримати доступ до каталогу WinSxS, в якому розташовані важливі файли. Можливі й інші причини - ушкодження файлової системи, наявність фізично не читаються секторів на диску, відсутність у користувача відповідних прав доступу. Що робити і з чого починати пошук причин неполадки?

Перевірте структуру файлової системи


Для початку переконайтеся, що командний рядок запущена від імені адміністратора,

хоча взагалі-то Windows повинна сама про це попереджати. Якщо ви запускаєте інструмент як годиться з адмінській привілеями, а помилка все одно з'являється, перевірте стан файлової системи, виконавши тут же в консолі команду chkdsk C:

Якщо будуть виявлені помилки, повторіть команду, але вже з параметрами / r / f, як показано на скріншоті. Дія буде потрібно підтвердити введенням Y, при цьому комп'ютер буде перезавантажений, а сканування і виправлення виконано до завантаження робочого столу.


Перевірте доступ до каталогу WinSxS


Причиною помилки сканування може бути обмеження доступу SFC до каталогу WinSxS. Спробуйте зняти їх, виконавши в консолі CMD команду icacls c: / windows / winsxs

і перезагрузив комп'ютер.

Запустіть SFC в безпечному режимі 


Наступний крок - запуск процедури сканування SFC в безпечному режимі. Завантажитися в нього найпростіше за допомогою утиліти msconfig, переключившись на вкладку "Завантаження" і встановивши галочку у відповідному чекбоксі.

Далі все як завжди, відкриваємо командний рядок з підвищеними привілеями і виконуємо команду sfc / scannow. Буде ще краще, якщо запустити сканування SFC оффлайн. Для цього потрібно завантажитися з інсталяційного диска Windows, при появі вікна майстра установки натиснути Shift + F10,

відкривши тим самим командний рядок, визначити в ній літери дисків, а потім виконати таку команду: sfc / scannow / offbootdir = D: \ / offwindir = C: \ WindowsГде: offbootdir = D: \ розділ, що містить папку WinSxS.offwindir = C: \ Windows - розділ зі встановленою ОС.

  • Примітка: визначити букви томів в завантажувальної середовищі найпростіше за допомогою Блокнота, запустивши його командою notepad і вибравши Файл → Зберегти як.

Відновіть сховище системних компонентів


Якщо наведені вище способи не дали результатів, висока ймовірність, що відмова захисту ресурсів Windows викликаний пошкодженням самого сховища системних компонентів, тобто вмісту папки WinSxS. Перевірити його стан можна командойDism / Online / Cleanup-Image / ScanHealth

якщо вона видає повідомлення про необхідність відновлення сховища, виконуємо в консолі таку команду: Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth

Комп'ютер при цьому повинен бути підключений до інтернету, оскільки Windows може знадобитися підключитися до сервера Microsoft і завантажити відсутні файли. По завершенні процедури перезавантажуємося. Тепер, коли сховище відновлено, sfc / scannow повинна запрацювати треба.

Мітки до статті: Dism Цілісність системних файлів Системні функції