Windows 10 Про що може розповісти Microsoft в ході завтрашньої конференції

Завтра Microsoft представить найостанніші зміни в Windows 10 під час прес-конференції, на яку покладаються дуже великі надії. Після фіаско Windows 8, Windows 10 повинна довести, що це варте оновлення, причому не тільки для користувачів Windows 8.x, але і Windows 7.

Найбільша проблема, що стоїть перед Microsoft, це необхідність довести, що нова операційна система відмінно підходить для як звичайних користувачів, так і для підприємств, оскільки це абсолютно різні клієнтські бази. З одного боку ми маємо споживчий ринок, який вже привчився до швидких змін і рухається в бік компактних екранів (мобільних). А з іншого боку у нас є підприємства, які хочуть використовувати бізнес-додатки зі знайомим призначеним для користувача інтерфейсом, щоб уникнути високих витрат на розгортання і навчання.

Windows 10 Technical Preview була спрямована на корпоративних клієнтів, так як нові функції в ній призначені головним чином спеціально для них: нове меню "Пуск", віртуальні робочі столи і сучасні програми, що працюють пліч-о-пліч на робочому столі. Однак січнева збірка Windows 10 буде зосереджена на споживчих особливості.

Нижче наведені найбільш важливі теми, які ми почуємо завтра від Microsoft:

Continuum

У нас є багато форм-факторів і тільки одна Windows 10, і це може легко стати проблемою для гібридних пристроїв, таких як Lenovo Yoga і Surface Pro. Вони являють собою пристрої, які можуть працювати в якості традиційного ПК або планшета, а операційна система, оптимізована для клавіатури і миші, загрожує зниженням продуктивності при використанні сенсорного екрану.

Коли Microsoft представила Windows 10 Technical Preview, компанія показала нову функцію під назвою Continuum, яка динамічно перетворює елементи на екрані, тим самим адаптуючи операційну систему для зручної роботи з і без клавіатури і миші.

Минулої осені ми побачили відео з концептом Continuum, але завтра, ймовірно, ми побачимо робочу версію функції.

Cortana

У ранніх попередніх збірках Windows 10 ми бачили тільки докази того, що Microsoft планує інтегрувати Cortana в майбутню операційну систему. Проте, голосова помічниця може бути частиною наступної збірки, тобто стане новою потужною функцією операційної системи.

Internet Explorer (Spartan)

Поки ми не чули нічого офіційного, але Microsoft може показати свій новий браузер для Windows 10 під кодовою назвою Spartan.

Новий веб-браузер не буде невід'ємною частиною операційної системи як Internet Explorer, але замість цього він буде додатком, доступним для всіх версій Windows 10, і буде підтримувати розширення як Google Chrome і Firefox.

OneDrive

Оскільки хмарне рішення від Microsoft буде ще глибше інтегровано в Windows 10, компанії слід внести відповідні оновлення. У зв'язку з цим очікується, що Microsoft буде говорити про свій план по об'єднанню всіх трьох двигунів синхронізації OneDrive в один, що має відбутися в кінці цього року.

Вам може бути цікаво: У Майкрософт платне оновлення Windows 7, а користувачі пишуть петиції: війна почалася!

Windows 10 на нових пристроях

З запуском лінійки планшетів Surface Microsoft автоматично стала прямим конкурентом своїм OEM-партнерам, але це не зупинить виробників ПК від створення нових пристроїв під управлінням Windows. Таким чином, під час прес-конференції 21 січня ми можемо побачити нові пристрої з Windows 10.

Xbox

За словами Microsoft, платформа Xbox грає важливу роль в стратегії Windows 10, і завтра виробник програмного забезпечення розповість про плани щодо зближення Windows 10 і Xbox One. Ці плани цілком реальні, так як консоль від MS, по суті, є звичайним ПК з Windows, оптимізованим для ігор.

Windows 10 для телефонів

Windows Phone не вистрілила, і її частка ринку залишається дуже низькою, але платформа не вмерла. Так що під час завтрашньої конференції ми обов'язково побачимо деякі з нових функцій для мобільних пристроїв.

Однією з ключових особливостей буде можливість ще швидше і простіше створювати так звані універсальні додатки, які можуть працювати на обох версіях платформи - мобільного і настільної. Більш того, нова версія Windows для мобільних пристроїв буде поєднанням Windows Phone і Windows RT, тому їй будуть оснащуватися не тільки смартфони, але і компактні планшети.

Інші речі, про які може розповісти Microsoft

Крім усього перерахованого вище, Microsoft може торкнутися кілька тем щодо майбутнього платформи.

Наприклад, в той час як користувачі вже звикли до швидких оновлень для всіх своїх пристроїв, підприємства вважають за краще, щоб зміни та оновлення викочувалися набагато більш повільними темпами, і Microsoft належить пояснити, як вони збираються управляти оновленнями до Windows 10 для обох сегментів ринку.

Як уже згадувалося вище, Microsoft продемонструє нову версію операційної системи для мобільних пристроїв, яка призначена і для планшетів. Таким чином, одне з питань, на яке повинна відповісти компанія, це майбутнє Windows RT і можливість поновлення Surface і Surface 2 до Windows 10.

Хоча ніхто не чекає, що Microsoft оголосить вартість, не кажучи вже про дату офіційного релізу Windows 10, але всі сподіваються, що компанія оголосить дату випуску січневої збірки для учасників програми Windows Insider. Крім того, ми сподіваємося дізнатися і про плани на реліз попередньою версією Windows для мобільних пристроїв.

Якщо вам цікаво, що заплановано для Windows 10, приєднуйтесь до нас завтра о 8 вечора по Москві - будемо стежити за заходом в прямому ефірі.

за матеріалами ZDNet

Відмінного Вам дня!